POZVÁNKA: Jarní výstava s ochutnáním medového perníku

Jak oslavovali svátky jara naši předkové? Podle jakých pranostik předpovídaly naše prabáby počasí? Co znamená Smrtná neděle nebo Letnice, jak probíhaly oslavy Svatojánské noci? Odkud pochází tradice srpnových poutí? Na tyto a další dotazy vám odpoví jarní výstava lidových obyčejů a nápadů, kterou pro všechny zvědavé návštěvníky připravili provozovatelé Muzea perníku a pohádek v Perníkové chaloupce pod Kunětickou horou u Pardubic.
Nejen dospělí, ale i děti se mohou těšit na ukázky mistrovsky zdobených kraslic, perníčků, pletených slepiček či kohoutků a překvapením pro nejednoho zvědavého čiperu jistě budou i živí "králíci z klobouku".
Výstava, která byla zahájena právě v období vítání jara a na níž v závěru roku naváže výstava spojená s obdobím podzimu, adventu a svátků vánočních, je otevřena o víkendech, v ostatních dnech po domluvě s provozovatelem.
Chcete-li se dozvědět něco zajímavého a poznat lahodnou chuť medových perníčků, navštivte Perníkovou chaloupku. Součástí stálé expozice tohoto pohádkového areálu v klidné přírodní lokalitě je dále např. Ohniště pro 12 měsíčků, Jabloň Frňákovník, Hrušeň Antifrňákovník, Saně pro Mrazíka, Vyhlídka na Smolíčkova jelena
či tajemná 13. komnata.

Petr Baláž